Koningsdag 2026: nieuwe opzet

2 april 2026, 09:47

Koningsdag ziet er dit jaar anders uit dan inwoners gewend zijn. Na de grote drukte in 2025, waarbij het Doormanplein tijdelijk werd ontruimd, zijn maatregelen genomen om het feest veiliger en beter beheersbaar te maken.

Een aantal onderdelen verandert. De kermis op het Binnenhof vindt plaats van 17 tot en met 25 april, in de week vóór Koningsdag. Ook wordt de vrijdagmarkt tijdelijk verplaatst naar het Achterom, op de parkeerplaats van de Albert Heijn. Deze keuzes helpen om de bezoekersstromen beter te spreiden en de bereikbaarheid voor hulpdiensten te garanderen.

Feest op het Doormanplein

Ook dit jaar organiseert de horeca weer een feest op het Doormanplein. Voor toegang tot het terrein is dit keer een ticket nodig. Door de grote belangstelling, onder andere via promotie op Facebook door de betrokken horecaondernemers, zijn alle tickets inmiddels uitverkocht. Heeft u geen ticket? Dan is toegang tot het terrein helaas niet mogelijk.

Verkeer en bereikbaarheid

Tijdens deze periode gelden in het centrum tijdelijke verkeersmaatregelen. Zo zijn delen van de Dorpsstraat, het Binnenhof, Doormanplein en het Achterom afgesloten en gelden er parkeerverboden.

Op Koningsdag worden vanaf 04.00 uur meerdere straten afgesloten. Parkeerplaatsen rond het Binnenhof, Onderlangs en de Dorpsstraat zijn niet beschikbaar. Op sommige plekken geldt al vanaf de avond ervoor een parkeerverbod.

De braderie vindt plaats op meerdere plekken in het centrum en is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Naar verwachting zijn de meeste straten in de loop van de avond weer vrij toegankelijk.

We adviseren bezoekers om lopend of met de fiets te komen. Fietsen kunnen worden gestald bij onder meer de Bethelkerk en het Binnenhof.

Veilig en gezellig

De gemeente benadrukt dat het doel is om Koningsdag veilig te laten verlopen, met ruimte voor ontmoeting en activiteiten in het dorp. Tegelijkertijd snappen we dat de aanpassingen voor sommigen nieuw zijn. Waar het om draait: samen Koningsdag vieren op een veilige, prettige en feestelijke manier voor iedereen. Heeft u vragen? Neem dan contact met ons op via 14 0180.

In het kort

  • 13 t/m 16 april: opbouw kermis
  • 17 t/m 25 april: kermis op het Binnenhof
  • 17 en 24 april: markt op het Achterom

Verkeer en parkeren

  • Binnenhof
    Parkeerverbod:
    13 april 07.00 uur t/m 27 april 22.00 uur
  • Achterom (markt)
    Afsluitingen en parkeerverboden:
    16 april 22.00 uur – 17 april 18.00 uur
    23 april 22.00 uur – 24 april 18.00 uur
  • Doormanplein (evenement)
    Afsluitingen en parkeerverboden:
    25 april 16.00 uur t/m 28 april 13.00 uur
  • Dorpsstraat (nummer 88 t/m 158) en Onderlangs
    Parkeerverbod:
    26 april 23.59 uur – 27 april 20.00 uur

Verkeerd geparkeerde voertuigen kunnen worden verwijderd