Grote opkomst en veel energie bij congres Bewust Barendrecht

6 maart 2026, 09:25

Met een grote opkomst en een zaal vol energie vond gisteren in Theater Het Kruispunt het congres Bewust Barendrecht ‘Samen Gezond, Samen Doen’ plaats. Inwoners, maatschappelijke partners, zorg- en welzijnsorganisaties en professionals kwamen samen om ideeën uit te wisselen en samen te bouwen aan een gezonder Barendrecht.

Tijdens de inspirerende ochtend stonden ontmoeting, kennisdeling en samenwerking centraal. Sprekers waren, naast gedeputeerde van Leeuwen, Daphne Guerra (sport- en kinderdiëtiste), Johan Annema (Beweegalliantie) en Lili Genee (gezondheidsdeskundige). Zij namen de aanwezigen mee in actuele ontwikkelingen rondom gezondheid en een vitale leefomgeving. Tussen de programmaonderdelen door zorgden energizers van Anique Schoonebeek ervoor dat het publiek niet alleen luisterde, maar ook letterlijk in beweging kwam.

Ook gedeputeerde Mariëtte van Leeuwen van de Provincie Zuid-Holland was aanwezig. Zij benadrukte het belang van gezonde voeding en riep partners en inwoners op om samen te blijven investeren in initiatieven die bijdragen aan een gezondere samenleving. In de presentatie van Daphne Guerra werden diverse vragen gesteld, zoals bijvoorbeeld: ‘Is de Nutriscore een hulpmiddel of waarheid?’ en ‘Wat als ‘gezond’ vaak marketing is?’. Daarnaast besteedde ze aandacht aan bewustwording en het goed lezen van etiketten in de supermarkt. Ook werden verschillende praktijkvoorbeelden uit Barendrecht gedeeld, zoals initiatieven rond valpreventie voor ouderen, voedingsbijeenkomsten en samenwerkingen tussen scholen, buurtsportcoaches, zorgprofessionals en welzijnsorganisaties. Lili Genee sloot de ochtend af met een presentatie over ‘Zelf aan Zet’, waar ze onder andere de ‘Schijf van mijn lijf’ en ‘Beleef Bewust’ besprak en aanwezigen inspireerde.

Wethouder Margo Stolk kijkt terug op een inspirerende ochtend: “De energie vandaag was voelbaar en de opkomst geweldig. Dit laat zien hoeveel mensen in Barendrecht zich willen inzetten voor een gezonde samenleving. Samen zetten we de volgende stap op het gebied van mentale gezondheid, bewegen, gezonde voeding en vitaal ouder worden.”

Het congres bood niet alleen inspiratie, maar ook volop ruimte om elkaar te ontmoeten. Partners, initiatieven en inwoners gingen met elkaar in gesprek en verkenden nieuwe ideeën en samenwerkingen.

Met de energie en betrokkenheid van vandaag zet Bewust Barendrecht een volgende stap in het versterken van een gezonde en vitale leefomgeving voor alle inwoners.